Psychoskok Logo

Psychoskok Logo. It’s my publisher in Poland. I’ve published many books with them so far, and I’m happy.

Mam ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy z różnej maści wydawcami, nie tylko polskimi, ale też zagranicznym. Do tego agenci, spece od promocji, filmowcy, scenarzyści i inni z tych branż. Niestety muszę przyznać, że nie było to przyjemne dla autora doświadczenie. Zwłaszcza dla debiutanta. Arogancja i głupota zwłaszcza polskiego rynku wydawniczego woła o pomstę do nieba. Takiej niekompetencji i zwykłego chamstwa trudno szukać w innych branżach.

Na tym tle Wydawnictwo “Psychoskok” jest autentycznym ewenementem. Mają całkowicie inne podejście, zwłaszcza do debiutantów. Widać tu profesjonalizm, szacunek do autora i otwarcie, również na początkujących twórców. Istotne jest również to, że zespół Wydawnictwa “Psychoskok” potrafi pogodzić ryzyko nietrafionej inwestycji z daniem szansy pisarzowi, który dopiero stawia pierwsze kroczki na tym trudnym rynku. Za to należą się gratulacje kierownictwu Firmy, a zwłaszcza Panu Grzegorzowi Malinowskiemu, spiritus movens merytorycznej strony działalności wydawniczej. Trudno znaleźć podobny przypadek w naszym kraju.

Zespół Wydawnictwa “Psychoskok” zawsze udziela wyjaśnień i odpowiedzi na zadane pytania. Możecie Państwo śmiało zwracać się ze wszelkimi swoimi wątpliwościami. Może gdzieś są jakieś zapomniane, spoczywające w szufladach, pokryte kurzem utwory, które powinny ujrzeć światło dzienne. Jeśli tak, to do dzieła! Zależnie od jakości i tematyki utworu zostanie zaproponowany Państwu odpowiedni model współpracy. W zespole Wydawnictwa “Psychoskok” jest ogromna chęć współpracy, kompromisu i elastycznego podejścia do każdego autora i jego utworu. A my jako autorzy mamy kontrolę nad tym, co dzieje się na każdym etapie wydawania naszych dzieł. Ze wszystkim zespół Wydawnictwa konsultuje się z autorem, a ten ostatni nie jest niewolnikiem zdanym na kaprysy wydawcy, ale prawdziwym partnerem wydawnictwa. Szczególnie jest to istotne przy współpracy nad okładką książki, która jest wizytówką całego dzieła. Trzeba pogodzić wizję autora z możliwościami i wyobraźnią grafików. To nie jest łatwe i czasem potrzeba czasu, aby osiągnąć porozumienie, jednak dzięki temu powstają oryginalne i piękne okładki, prawdziwe dzieła sztuki. Wystarczy spojrzeć na pozycje wydawnicze Wydawnictwa Psychoskok, aby wiedzieć o czym mówię.

Współpracuję z Wydawnictwem “Psychoskok” niemalże od czasu powstania i muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczony. Co prawda zdarzały się także pewne potknięcia, nieporozumienia, niejasności, ale to jest całkowicie normalne dla tak młodego wydawnictwa, które dopiero nabiera doświadczenia. Podchodzą do swego fachu uczciwie, do tej pory nie spotkałem się z jakimikolwiek nieprawidłowościami, których jest wiele w innych tego typu firmach. Nie będę wymieniał ich nazw, ale od dłuższego czasu myślę nad książką demaskującą techniki manipulacji wydawców. A mam sporo do powiedzenia. I Wydawnictwo “Psychoskok” będzie chyba jedynym pozytywnym akcentem w tym dziele. Firma ta rozwija się w imponującym tempie i wróżę jej sukces na piekielnie trudnym rynku wydawniczym. Jest szansa na to, aby “Psychoskok” stał się flagowym wydawnictwem w Polsce. I na to liczę. Czas pokaże, czy miałem rację.

Zachęcałem i nadal zachęcam kierownictwo Firmy o pokuszenie się o zdobycie rynków zagranicznych. Zespół Wydawnictwa “Psychoskok” ma ogromny potencjał rozwojowy. Niestety nasz mały “ryneczek” skutecznie może ograniczyć wszelkie ambitne plany biznesowe. Dlatego uważam, że mając wsparcie doświadczonej Agencji Reklamowej “Mediakon” (wraz z jej potężnymi zasobami promocyjno-marketingowymi, którymi zawiaduje urocza Pani Agnieszka Marzol należy próbować wychodzić na świat z naszą literaturą. Nasi twórcy mają wiele do przekazania światu. Wydawnictwo “Psychoskok” wydało wiele mądrych i wartościowych książek, które po przetłumaczeniu mogłyby być światowymi bestsellerami. Nigdy nie rozumiałem strachu (kompleksów?) naszych rodzimych wydawców przed takimi działaniami. Być może Wydawnictwo “Psychoskok” przełamie tą niemoc jako pierwsze.

Właściciel wydawnictwa “Psychoskok”, Pan Ryszard Krupiński, jest człowiekiem szalenie inteligentnym i – z tego, co wiem – doskonałym biznesmenem. Do tego ambitny i nowocześnie myślący zespół wydawniczy. To wszystko sprawia, że kontakt z wydawnictwem to prawdziwa przyjemność. Zwłaszcza słowa Pani Wioletty Tomaszewskiej, odpowiedzialnej za kontakt z autorami, doskonale odstresowują. Szczerze Państwu polecam.

To ludzie tworzą firmę, dlatego jestem pewien sukcesu tego przedsięwzięcia wydawniczego. Ze swojej strony życzę całemu zespołowi wszystkiego najlepszego, bowiem “Psychoskok” jest wzorem dla innych wydawców jak powinno wyglądać prawdziwe wydawnictwo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s